Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Calculux - Program do projektowania oświetlenia

 

Program Calculux jest udoskonalonym narzędziem firmy Phillips Lightning z roku 1992.

Składa się z trzech niezależnych aplikacji umożliwiających dokonanie niezbędnych obliczeń projektowych:

 

        
  • oświetlenia pomieszczeń wewnętrznych,

  • oświetlenia przestrzeni zewnętrznych,

  • oświetlenia drogowego.

 

Istotną pomocą przy projektowaniu jest możliwość skorzystania z obszernej bazy danych (aktualizowanej na bieżąco przez producenta), zawierającej szczegółowe dane techniczne i fotometryczne produktów.

 

Calculux umożliwia zadeklarowanie opraw o innych parametrach niż standardowe (na przykład ustawienie innej temperatury barwowej światła, bądź wykorzystanie innego statecznika w oprawie).

 

Do rozmieszczenia opraw możemy wykorzystać metodę sprawności, wpisując odpowiednie żądane wartości natężenia światła, bądź wprowadzić oprawy ręcznie i sterować rozkładem natężenia na powierzchni obiektu. Każdorazowo możemy zmienić ustawienia oprawy (kąt, wymiary, położenie, nachylenie), a także wykorzystać różne siatki kalkujacyjne dostosowując je do parametrów geometrycznych, zarówno skomplikowanych jak i prostych opraw.

 

Program umożliwia również wykorzystanie kilku zdefiniowanych schematów obliczeniowych (np.: boisko do koszykówki), dzięki czemu nie musimy od podstaw projektować danego pomieszczenia/obiektu.

 

 

Podsumowania wyników możemy dokonać w postaci tabeli tekstowej, tabeli graficznej, izopoli czy izoluksów, również z wykorzystaniem symulacji 3D.

 

Calculux jest uniwersalnym narzędziem dla inżynierów, ale również dla osób spoza branży oświetleniowej, które szukają prostego i intuicyjnego rozwiązania do projektowania oświetlenia.

 

Warto zobaczyć:

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij