Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Oświetlenie dla edukacji 

 

zielona szkola    oswietlenie szkloly - tablica

 

oswietlenie korytarza szkolnego

 

 Klasy szkolne

 

 Obszary cyrkulacji

  oswietlenie sali gimnastycznej          

 Oświetlenie szkół - Trendy.    Więcej

 

 Sale gimnastyczne   

   

 shaddow main


Oświetlenie szkłół - trendy

 

Ekologia.

zielona szkolaZ powodu stale rosnących kosztów energii, kwestia jej zużycia stała się znacząco ważniejsza. Celem jest odpowiedzialne budżetowanie energią i kompleksowe oraz efektywne zarządzanie budynkiem. W połączeniu z oświetleniem, decydującymi aspektami są wykorzystywanie światła dziennego i wydajna kontrola temperatury.

 

Rozwiązanie:Łączenie wydajnych opraw oświetleniowych i inteligentnych systemów sterowania ma na celu stworzenie spójnej koncepcji oświetleniowej oraz zmniejszenie konsumpcji energii poniżej wymogów ustawowych.

 

 

 

 

 

 

 

Ergonomia.

szkola oswietlenie obszarow komunikacyjnychWydajność, zdolność do koncentracji i poczucie dobrobytu stanowczo zależą od fizjologicznego i psychologicznego stanu nauki. Wpływ światła na zdrowie jest bezsprzeczny, co oznacza, że jakość oświetlenia staje się nawet bardziej istotna i w tym sensie odpowiednie światło jest kwestią rodzaju działalności i udziału zadania wzrokowego.

 

Rozwiązanie: Dobre warunki oświetleniowe są czymś więcej, niż tylko podstawowymi wymaganiami skoncentrowanymi na czytaniu i pisaniu; odpowiednie sceny świetlne mogą również wyraźnie wspierać prawidłowy proces nauczania.

 

 


Nowe technologie.

 

nowoczesna szkola

Osiągnięcia nowoczesnej technologii stają się częścią codziennego życia szkoły. Wiele procesów można zautomatyzować, można zapewnić większy komfort, wygodę i efektywność energetyczną. Równie ważna jest potrzeba zmiany i elastyczności w celu stworzenia spersonalizowanego otoczenia do nauki. Właściwe rozwiązanie: sceny świetlne idealnie dostosowujące się po naciśnięciu przycisku.

 

Rozwiązanie: Łatwe do zrozumienia, jasno zaprogramowane jednostki sterujące, których sterowanie jest tak proste, jak dziecięca zabawa. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby wybrać scenę świetlną odpowiednią dla działalności, formy lekcji lub sytuacji edukacyjnej.

 

 

 

 

 

 

shaddow main 

 

Klasy szkolne

 

Promowanie dobrego samopoczucia i oszczędności energii

 

oswietlenie szkloly - tablicaNaturalne światło posiada najwyższy poziom akceptacji. Nie ma substytutu dla inteligentnego wykorzystywania światła dziennego. Żadna inna forma światła nie jest tak jednolita, żadne inne światło nie może wywołać takiego odczucia przyjemności jak naturalne światło. Dodatkowo, światło dzienne wciela się w rolę czasomierza dla ludzkiego rytmu biologicznego. Wykorzystywanie tego rodzaju światła promuje odczucie komfortu i dobrego samopoczucia, zwiększa wydajność, zdolność do koncentracji i stanowi powiązanie ze światem zewnętrznym.

 

Światło dzienne oferuje największy potencjał oszczędności energii. Oprócz wielu atutów jakościowych, wykorzystywanie światła dziennego daje również korzyści ilościowe. Korzystanie z naturalnych i bezpłatnych zasobów światła dziennego oznacza maksymalną oszczędność energii. Perfekcja osiągana jest w sytuacji, w której strategie inteligentnej kontroli są wykorzystywane w połączeniu z odpowiednią ochroną zapewnianą przez rolety (żaluzje).

 

 

 

 

 

 

shaddow main

 

 

KORYTARZE I OBSZARY CYRKULACJI

 

oswietlenie korytarza szkolnego

Fakty

 

         
  • Inteligentne sterowanie oparte na obecności pozwala zaoszczędzić do 40 procent energii

  • Jasne oświetlenie pozwala uniknąć efektów tunelowych

  • Układ liniowy poprawia orientację w budynku

 

 

 

Długi czas otwarcia szkół i placówek oświatowych często prowadzi do oświetlania obszarów cyrkulacji przez 24 godziny na dobę. Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie dużej ilości energii jest zastosowanie w takiej sytuacji kombinacji sterowania oświetleniem i czujników obecności w danych obszarze. Światło jest automatycznie włączane i wyłączane w zależności od wykrytego ruchu. W ten sposób, strefy i pokoje są zawsze jasno oświetlone dla użytkowników bez marnowania energii. Są one wizualnie wzmacniane i powiększane przez światło, a użytkownicy mogą łatwiej i prościej odnaleźć drogę, nawet w sytuacjach awaryjnych. Drogi ewakuacyjne są oznakowane i oświetlone zgodnie z odpowiednimi standardami. Obszary prezentacyjne i wystawowe wymagają szczególnej uwagi ze strony projektantów oświetlenia. Elastycznie zaprojektowana instalacja oświetleniowa może prezentować nawet zmieniające się eksponaty w dobrym świetle.

 

shaddow main

 

SALE GIMNASTYCZNE

 oswietlenie sali gimnastycznej

Pełne wykształcenie obejmuje wiele różnych rodzajów dyscyplin sportowych i form ćwiczeń. Wymagania dla elastyczności rozwiązania oświetleniowego rosną wraz ze różnorodnością żądanych poziomów oświetlenia. Kluczem do efektywnego i bystrego wykorzystywania obiektów sportowych jest inteligentny system zarządzania oświetleniem, które jest w stanie dostosować poziomy oświetlenia do konkretnego typu sportu. Odporne na uderzenia piłek, solidne oprawy oświetleniowe z lampami fluorescencyjnymi lub wysokoprężne lampy wyładowcze okazały się być najbardziej skuteczne. 

 

 

 

 

 

 

 shaddow main

 

 

lampa biurowa 600x600              lampa bezposrednia-posrednia              render lux magazyn 10

 

 

 

 

 

E-Katalog - oprawy dla edukacji.

Więcej 

 

Oświetlenie biologicznie efektywne      

Więcej

 

Lux Magazyn - Czytaj Online

 Więcej

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij