Zaloguj się | Zarejestruj się
 

metody montazu lamp main


Metody montażu lamp


Istnieją dwa podstawowe, kontrastowe pojęcia dotyczące aranżacji opraw oświetleniowych w przestrzeni architektonicznej, które moją przydzielać różne funkcje estetyczne do instalacji oświetleniowej i dostarczać całą gamę możliwości oświetleniowych. Z jednej strony, istnieje próba włączenia oprawy do architektury, o ile jest to możliwe, a z drugiej strony, występuje idea dodawania opraw do istniejącej architektury, jako elementów samych w sobie. Jednakże, te dwie koncepcje nie powinny być traktowane, jako dwie całkiem oddzielne idee. Występująca dwie skrajności na obu końcach stali projektowych i technicznych możliwość, które również zezwalają na mieszane koncepcje i rozwiązania. Decyzja optująca za stacjonarną lub zmienną instalacją oświetlenia pokrywa się z decyzją odnoszącą się do wdrożenia integralnego lub dodatkowego rozwiązania; Jest ona bardziej zależna od wymogów oświetleniowych, niż od kryteriów projektowyc
h.

 

shaddow main

 

montaz w plycie gipsowo-kartonowej     montaz oswietlenia - oprawy wiszace     montaz oswietlenia - oprawy scienne     montaz oswietlenia - oprawy wbudowana w podloze
 Montaż w suficie    Montaż powieszany
   Montaż ścienny
 

 Montaż w podłożu

 

 

shaddow main

 

Montaż w suficie

 

Sufity podwieszane

 

 

montaz w plycie gipsowo-kartonowej

 

W przypadku płaskich sufitów podwieszanych, np. sufitów gipsowych, oprawy oświetleniowe mogą być niemal zawsze rozmieszczone niezależnie od siatki sufitu podwieszonego. Oprawy są mocno instalowane w przewidzianych otworach sufitowych; jeśli to konieczne, ciężar oprawy musi spoczywać na dodatkowych podwieszeniach zamocowanych na lub w bliskiej odległości od oprawy. Jeżeli sufit ma być otynkowany, wymaganym jest zastosowanie do otworów opraw oświetleniowych pierścieni zabezpieczających.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sufity płytowe

 

oswietlenie-sufit panelowy-b-w

 

W otwartych sufitach siatkowych i sufitach o strukturze plastra miodu występują wbudowane kasetony o odpowiednich otworach dla montażu wpuszczanego opraw typu downlight. Kasetony są tak wymierzane, aby pasowały do odpowiednich kratek sufitowych. Zastępują one sufit panelowy lub umożliwiają instalację opraw między panelami sufitowymi, która inaczej nie byłaby możliwa ze względu na obciążenie statyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 shaddow main

   

Montaż podwieszany

 

montaz oswietlenia - oprawy wiszace

 

Oprawy wiszące mogą być zastosowane w różnoraki sposób. Oprawy lekkie są zwykle zawieszane za kabel łączący. Cięższe oprawy wymagają oddzielnego urządzenia zawieszającego. Może ono przybrać formę skręconej liny stalowej lub wiszącej rurki, które zazwyczaj zawiera kabel łączący.

 


E-Katalog
  

lampa-wiszaca

   Lampy wiszące arrow  

 

 

 

 

shaddow main

 

Montaż ścienny

montaz oswietlenia - oprawy scienne

 

Oprawy ścienne mogą być zamontowane na powierzchniach ścian lub wbudowane w ścianę. Ta ostatnio może być ścianą betonową lub gipsowo-kartonową. Oprawy mogą być zamontowane na wspornikach ściennych lub wspornikach ruchomych dla wewnętrznych przegród lub elewacji zewnętrznych.

 

 

  
E-Katalog  

 

lampy scienne

   Lampy ścienne arrow  

 

 

shaddow main

 

Montaż w podłożu

 

montaz oswietlenia - oprawy wbudowana w podloze

 

Oprawy podłogowe dla instalacji na podłodze podlegają montażowi podłogowemu (na lub w podłodze). Podczas montażu podpodłogowego, pokrywa oprawy musi być solidna i zapewniać ochronę przez wnikaniem wilgoci. Oprawy słupowe i masztowe mogą być również stosowane na zewnątrz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij