Zaloguj się | Zarejestruj się
 

oswietlenie hoteli

 

Oświetlenie pokoi hotelowych

 

shaddow main

 

Poczuj sie jak w domu

 

Ponieważ pokój hotelowy stanowi dla gości swoisty azyl po podróży, powinien gwarantować im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. To miejsce, w którym nawet nowoprzybyli powinni czuć się swobodnie niczym w domu. Ważne jest, aby oświetlenie pełniło kilka funkcji, elastycznie dostosowując się do potrzeb użytkownika. Barwa światła w pokojach hotelowych powinna być ciepła, ponieważ takie światło pomaga się zrelaksować. Gościnna przyjemna atmosfera może być wspomagana oświetleniem dekoracyjnym eksponującym ciekawe architektoniczne detale wnętrza lub podświetlającym wiszące na ścianach obrazy. Oprócz oświetlenia ogólnego ważne jest oświetlenie miejscowe. Ilość źródeł światła i dobór opraw pozostają w gestii architekta hotelowych wnętrz. Należy jednak pamiętać, że absolutnym wymogiem jest stworzenie hotelowym gościom odpowiednich warunków do pracy, odpoczynku i do czytania w łóżku. Lampy powinny mieć własne wyłączniki umożliwiające gościom stworzenie indywidualnej kombinacji światła zgodnej z ich potrzebami.  

 

 shaddow main

  FAKTY

Pokoje hotelowe i apartamenty posiadają szeroką gamę stref funkcyjnych (do pracy, czytania, oglądania telewizji, odpoczynku, snu, itp.).Oświetlenie pokoju hotelowego powinno być zatem również wielofunkcyjne.

 

• Goście powinni mięć możliwość dopasowania oświetlenia do swoich potrzeb, pokoje hotelowe powinny być wyposażone w ściemniacze oświetlenia.

 

• Ciepłe kolory światła zapewniają domową atmosferę.

 

shaddow main

 

pokoj-hotelowy-ledy

  

Czy wyposażenie pokoju ma wpływ na projekt oświetlenia ?

 

Natężenie oświetlenia zależy od współczynnika odbicia powierzchni ścian, sufitu, podłogi i mebli, dlatego do projektu oświetlenia niezbędna jest wiedza na temat wyposażenia pokoju oraz użytych w tym celu materiałów. Jednym z ważniejszych czynników określających wrażenie pokoju jest rozkład luminancji, czyli postrzeganą jasność powierzchni w pokoju.

Ludzkie oko dostosowuje się automatycznie do różnych poziomów luminancji (adaptacja). Jeżeli poziomy różnią się zbyt wiele, stała konieczność dostosowania i ponowne dostosowanie powoduje zmęczenie wzroku. Celem projektu powinno być zrównoważenie kontrastów jasności. Ciężkie głębokie cienie tworzą wrażenie dynamiki, której należy unikać w pokojach hotelowych lub apartamentach. Światło skierowane na ściany i sufity sprawia, że pokoje wydają się większe.

 

shaddow main

FAKTY

• natężenie oświetlenia wymagane w pomieszczeniu zależy od współczynnika odbicia obecnych materiałów wykończeniowych.

 

• należy unikać dużych różnic poziomów luminancji

 

• należy unikać bezpośredniego i odbitego blasku. 

 

 shaddow main

 

 Oprawy oświetleniowe dla hoteli 

 

Projekty oświetlenia hoteli

 

oswietlenie-hoteli-produkt 

 

oswietlenie-hoteli-projekty

  

 

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij