Zaloguj się | Zarejestruj się
 

swiatlo przemyslsmall

Oświetlenie a bezpieczeństwo i wydajność 

W branży przemysłowej najważniejsza funkcja oświetlenia sprowadza się do właściwego oświetlenia stanowiska pracy. Odpowiednie natężenie światła poprawia koncentrację pracowników, redukuje ilość popełnianych przez nich błędów, co przekłada się na bezpieczeństwo pracy, a tym samym na jej jakość oraz wydajność. Bezwypadkowość i komfort pracy nie pozostają również bez wpływu na motywację pracownika. Wybór odpowiedniego systemu oświetleniowego staje się zatem jedną z najważniejszych decyzji, z jaką musi zmierzyć się właściciel przedsiębiorstwa.

 

oswietlenie-stanowisk-pracyOświetlenie jako czynnik produktywności

Ponad 80 procent wszystkich informacji, które docierają do ludzkiego mózgu poprzez oczy. Tak więc słabe warunki widzenia w sposób oczywisty stanowią przeszkodę dla pracy. Wpływają negatywnie na nasze dobre samopoczucie, zmniejszają produktywność i prowadzą do błędów i wypadków. Pracownik, który dobrze widzi i czuje się komfortowo w pomieszczeniu, czuje się bardziej zmotywowany, bardziej skupiony i efektywny. Jakość pracy wzrasta, a liczba popełnianych błędów wymiernie spada. Zmniejszone jest również ryzyko wypadków.

 

Więcej światła dla starszych ludzi

Podczas starzenia, człowiek potrzebuje coraz więcej światła. Sześćdziesięcioletni pracownik potrzebuje go dwa razy więcej niż jego dwudziestoletni kolega, aby uzyskać to samo poczucie jasności. Jednakże, potrzeba większej ilości światła zaczyna się rozwijać w znacznie młodszym wieku – około 35 roku życia.

 

Więcej światła dla nocnej zmiany

1000 lx jest aktualnie postrzegane jako wymagane natężenie oświetlenia dla nocnej zmiany. Ten zalecany poziom jest wynikiem licznych badań: pracownicy nocnej zmiany, którzy pracują w otoczeniu jasnego światła pozostawali zaskakująco bardziej uważni podczas całej zmiany w porównaniu do normalnego otoczenia, gdzie oświetlenie wynosiło 500lx. Pomiary ilości melatoniny pokazały, że ich zegar biologiczny został z powodzeniem przestawiony.

Inwestycja w oświetlenie ma sens ekonomiczny. Okres zwrotu inwestycji w nowoczesną instalację oświetleniową jest stosunkowo krótki. Jest to częściowo spowodowane faktem, że jest bardziej efektywne oświetlenie zużywa mniej energii. Jednak dobre oświetlenie wpływa również na inne czynniki ekonomiczne.

 

FAKTY

1. Zwiększa wydajność poprzez zwiększenie motywacji pracowników i wzmocnienie zaangażowania.

2. Obniża koszty poprzez redukcję błędów, wypadków i absencji.

3.
Poprawia jakość i zmniejsza ilości odpadów
 
 

 

shaddow main
 

 

e-katalog-lapma-przemyslowa                  oswietlenie-magazynów                   render lux magazyn 10

 

 

 

 

 

E-Katalog - lampy przemysłowe

Więcej 

 

 

Oświetlenie magazynów.

Więcej

 

 

Lux Magazyn

Czytaj online 

 

shaddow main

 

Warto przeczytać:

 

oswietlenie magazynow

 

OŚWIETLENIE MAGAZYNÓW

Niewłaściwie dostosowane do specyfiki pracy przedsiębiorstwa oświetlenie oraz ograniczona widoczność to jedne z najczęstszych, poza czynnikiem ludzkim, przyczyn ...

Więcej

 

 


 

                                                                                 

 

 

 

 

 

   
OSWIETLENIE CHLODNI

 

OŚWIETLENIE CHŁODNI FIRMY DEUTSCHE SEE

Firma Deutsche See specjalizująca się w przetwórstwie i sprzedaży ryb oraz owoców morza, kierując się polityką zrównoważonego rozwoju, w swojej nowej chłodni zastosowała ...

Więcej

 

 

   
 

 

 

 

 

 

 

wtorek, 28 maja 2013 00:00
OŚWIETLENIE MAGAZYNÓW
Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij