Zaloguj się | Zarejestruj się
 

 

THINK GREEN 

 

 

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu problematyką zrównoważonego rozwoju i czynnikami zagrażającymi środowisku, Wydawnictwo LEDNEWS rozpoczęło kampanię ekologiczną think green.

 

 

think-green-lednews

 

Celem naszej inicjatywy jest popularyzowanie wiedzy na temat racjonalnego użycia energii elektrycznej oraz redukcji emisji CO2. Służymy Państwu swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie efektywnego korzystania w życiu codziennym z energii elektrycznej oraz energooszczędnego oświetlenia. Chcemy wzmacniać świadomość konsumencką w zakresie wyboru wysoce wydajnych i przyjaznych środowisku produktów LED, dlatego chętnie angażujemy się we wszelkie akcje promocyjne. Mamy nadzieję na utrwalenie wśród naszych czytelników nawyków związanych z gospodarką odpadami elektrycznymi, zwłaszcza segregacją i minimalizacją elektrośmieci.

 

 

 

Już teraz dołącz do naszej kampanii i razem z nami chroń środowisko!

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Prawodawstwo

 

Recycling

 

 

Zielone biuro

 

 

 

 

         
  prawodawstwo-ekologia   recycling   biuro5   

 

 

 

 

Redukcja CO2

 

Oświetlenie a ekologia

 

Zanieczyszczenie światłem

 

 

 

         
  redukcja-co2   oswietlenie-i-ekologia   zanieczyszczenie-swiatlem   

 

 


 

 

O JAKĄ STAWKĘ GRAMY?

 

Zjawisko globalnego ocieplenia odnosi się do obserwowanego od połowy XX wieku wzrostu średniej temperatury powietrza mierzonej przy powierzchni ziemi oraz temperatury oceanów, jak też prognozowanej kontynuacji tego trendu. Zgromadzone dowody wskazują na to, że podniesienie się temperatury na Ziemi o 0,6 stopnia powodowałoby śmierć 150.000 ludzi rocznie. Stopniowo zmniejsza się powierzchnia zajmowana przez lodowce i wieczną zmarzlinę oraz objętość lodu morskiego. Podnosi się poziom mórz i oceanów, zmieniają się pory roku, a skrajne warunki temperaturowe ulegają dalszemu nasileniu. W miarę dalszego wzrostu temperatury należy liczyć się z możliwością częstszych powodzi i okresów suszy, a także chorobami, głodem, zanikaniem całych ekosystemów i wymieraniem gatunków.


Zjawisko efektu cieplarnianego jest czymś zupełnie naturalnym i z punktu widzenia biologii korzystnym, gdyż bez niego życie na Ziemi nie mogłoby się rozwijać.  Jednak działalność człowieka zwiększyła intensywność tego efektu i obecnie stanowi to olbrzymi problem. Fabryki, elektrociepłownie, zakłady przemysłowe, powodujące zwiększoną produkcję i emisję tlenków węgla, azotu i siarki, naruszyły w dużej mierze cykl obiegu pierwiastków w przyrodzie, doprowadzając przy tym do wzmożonej dostawy gazów cieplarnianych do atmosfery, a w efekcie do zachwiania stanu równowagi między energią słoneczną ogrzewającą Ziemię a promieniowaniem podczerwonym wysyłanym przez nagrzaną powierzchnię Ziemi, spowodowanym nadmierną emisją tak zwanych gazów cieplarnianych, np.: CO2ozonu, freonu, CH4.

 

Aby ograniczyć emisję szkodliwych gazów, a tym samym dalszą degradację środowiska, przywódcy europejscy przyjęli w 2008 r. pakiet klimatyczno-energetyczny, uwzględniający szereg propozycji podjęcia konkretnych działań oraz zbiór ambitnych celów. Europa zobowiązała się obniżyć do roku 2020 emisję gazów cieplarnianych, w tym CO2 przynajmniej do poziomu 20% poniżej wartości z roku 1990, a zobowiązanie to wzrośnie do 30%, jeżeli na takie warunki zgodzą się inne kraje uprzemysłowione. 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij