Zaloguj się | Zarejestruj się
 

hotel lobby


Oświetlenie recepcji i holu wejściowego

 

   hol hotelowy 1               

Oświetlenie kluczem do sukcesu

 

Był czas, kiedy oświetlenie większości hoteli zdawało się być wybierane z tej samej oferty. Światło było jednolite, jego funkcja była zdecydowanie praktyczna i sprowadzała się głównie do zapewnienia wymaganego oświetlenia. Oprawy cechowała niewyszukana prostota. Na szczęście dni, w których wybór oświetlenia ograniczał się do klasycznych, energochłonnych żarówek już dawno minęły. W dobie inteligentnych i energooszczędnych systemów oświetlenia, to właśnie odpowiednio dobrane rozwiązania oświetleniowe mogą stanowić klucz do sukcesu.

Recepcja i foyer są miejscami odwiedzanymi przez gości w pierwszej kolejności. Ważne jest wyeksponowanie tych miejsc w taki sposób, żeby odcisnęły w pamięci gościa pozytywne i niezapomniane wrażenie. Warto więc zadbać o odpowiednie oświetlenie, które będzie jednocześnie przyciągało uwagę gościa, jak i pozwalało przyjmować ich na najwyższym poziomie gościnności. 

Ale ciepła atmosfera to nie wszystko. Od samego wejścia światło powinno pełnić funkcję przewodnika po hotelu. W czytelny sposób prowadzić do recepcji, nie wywołując efektu olśnienia i nie powodując rozproszenia uwagi, ułatwiać orientację i kierować gości we właściwe przejścia prowadzące do pokojów, wind, barów i restauracji. Światło powinno także w skuteczny sposób oddzielać strefy aktywności od obszarów przeznaczonych do wypoczynku.

 

 

 shaddow main

 

Czego oczekują goście?

Wszystkie liczące się w mieście adresy - czy to pensjonat czy 5-gwiazdkowy hotel, pub czy nowoczesna restauracja mają jedną wspólną cechę: ich pomieszczenia służą gościom - mają więc zatem czuć się tam zawsze mile widziani.

Ponieważ oczekiwania klientów są różne, właściciele tych obiektów muszą znaleźć uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu ich oświetlenie będzie:

 

FAKTY

 

Komfortowe i przyjemne

W Twoim hotelu goście muszą czuć się dobrze jak w domu. Oświetlenie powinno zatem gwarantować im atmosferę relaksu, będąc jednocześnie atrakcyjne i eleganckie. Należy zadbać o komfort wizji oraz unikać męczących oczy efektów olśnienia.

 

Funkcjonalne

Różne rodzaje oświetlenia mają służyć różnym celom. Od odpowiednio dobranego oświetlenia oczekuje się, że będzie ono tworzyło przytulną atmosferę, jednocześnie dostosowując się do aktualnych potrzeb gości.

 

Innowacyjne i kreatywne

Ludzie cenią sobie innowacyjne technologie, dzięki którym można kontrolować ogólne samopoczucie człowieka, a tym samym wpływać na rozwój wydarzeń odbywających się w hotelu. Jakość oświetlenia powinna być zatem profesjonalna i elastyczna.

 

Indywidualne

Każdy gość chce poczuć się wyjątkowy. Nowoczesne sterowniki umożliwiają dostosowywanie oświetlenia z ogromną elastycznością do jego indywidualnych potrzeb i pomagają sterować oświetleniem w zależności od nastroju, specyfikacji zadań czy pory dnia. Nadają przy tym pomieszczeniom unikalny wygląd, dzięki któremu marka hotelu może być natychmiast rozpoznawalna.

 

Bezpieczne dla ludzi i środowiska

Priorytetem dla wielu ludzi jest zdrowie. Właściciel hotelu jako gospodarz powinien zadbać, aby oświetlenie pozbawione było szkodliwych substancji, takich jak rtęć oraz promieniowania UV.

Nikt z nas nie chce przyczyniać się również do szkodzenia środowisku, rozwiązania oświetleniowe powinny zatem być energooszczędne i proekologiczne.

 

 

shaddow main


Inspiracje : produkty i projekty

hotele produkty ikona hotele projekty

Lampy dla hoteli

Więcej

Hotele : Projekty oświetlenia 

Więcej

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij