Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Trendy w oświetleniu biur Asd

oswietlenie open space    oswietlenie nowoczesnego biura

 

biuro-trend oswietleniowe

 

 Poczucie komfortu 

 

 Tworzenie tożsamości 

   lampa bezposrednia-posrednia          

 Fakty dotyczące oświetlenia biur.    Więcej

 

 Oświetlenie biologicznie efektywne   

   

 

 

shaddow main 

 

Spokojna praca i poczucie komfortu.

                                                                    Spraw, aby praca stała się łatwiejsza.

 

nowoczesne biuro - oswietlenieCodzienne życie w biurze zmieniło się radykalnie w ostatnich latach. Szeroki zakres wykonywanych czynności wniósł urozmaicenia do życia biurowego. Obecnie, ludzie nie tylko pracują przy biurku, ale także w salach konferencyjnych, hotelach, czy w pociągach. Dobre światło jest potrzebne, aby widzieć właściwie bez zakłóceń. Poprawia ono wydajność i komfort wizualny. Projekt oświetlenia jest przede wszystkim ukierunkowany na wymagania określone w Europejskim Standardzie EN 12464-1. Standard ten określa poziomy natężenia oświetlenia dla płaszczyzny roboczej, ściany i sufitu w odniesieniu do różnych zadań wzrokowych w celu odpowiedniego zbalansowania rozsyłu światła i determinuje specyfikacje dla kontrastu i kontroli olśnienia.

 

oswietlenie nowoczesnego biura

 

Wymagania nałożone na oświetlenie stają się tym trudniejsze, im trudniejsze jest zadanie wizualne. Tam, gdzie szczególnie małe i mało kontrastowe obiekty są przetwarzane lub gdzie kolory są sprawdzane, tam też wyższe poziomy oświetlenia o odpowiednim rozsyle światła lub doskonałym oddawaniu barw ułatwiają pracę. Oprócz opraw oświetleniowych o dobrej kontroli olśnienia, połączone zarządzanie światłem dziennym i roletami pomaga uniknąć rozpraszających odbić na ekranach komputerów.

 

Przyjemne środowisko pracy sprzyja pozytywnym emocjom w miejscu pracy. Nawet oświetlenie ogólne z bezpośrednimi i pośrednimi komponentami poprawia otoczenie wizualne. Przyjemne cienie poprawiają modelowanie i dlatego zmieniają postrzeganie trójwymiarowych obiektów w pokoju. Dobrze wyważone poziomy cylindrycznego oświetlenia ułatwiają rozpoznawanie twarzy i zachęcają do komunikacji. Jednolite oświetlenie pionowe rozjaśnia ściany i kreuję dobrą atmosferę. Zmiany demograficzne doprowadzą do przyrostu proporcji starszych pracowników w przyszłości.

 

Ma to swoje konsekwencje również w projektowaniu oświetlenia, ponieważ ludzie potrzebuję więcej ilości światła wraz z wiekiem. Koncepcja zrównoważonego oświetlenia korzysta z zalet nowoczesnych opraw oświetleniowych LED. Ogólne możliwości przyciemniania diod LED oznaczają, że sytuacje oświetleniowe we wszystkich obszarach działalności można łatwo dostosować do wymagań, jednocześnie pomagając w osiągnięciu większej wydajności energetycznej. Optyka przeciwodblaskowa zapobiega występowaniu wielokrotnym cieniom lub zbyt wysoko zlokalizowanym poziomom luminancji. Dzięki swojej wysokiej jakości, oprawy oświetleniowe LED są inteligentną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych do ogólnego oświetlania, jak również do oświetlania akcentującego i obszarów sąsiednich.

   

   

   Oświetlenie, które jest odpowiednie dla konkretnego zadania wzrokowego, poprawia wydajność wizualną

 

   Jakość oświetlenia przekraczająca standardowe wymagania poprawia samopoczucie i redukuje czynniki rozpraszające

 

   Prawidłowe stosowanie nowoczesnego rozwiązania LED stanowi inteligentną alternatywę dla tradycyjnych systemów oświetleniowych                                                                                                                                                                                           

   

 

 shaddow main

 

 Tworzenie tożsamości

biuro-trend oswietleniowe

 

   

   Atrakcyjne pomieszczenia i rozwiązania oświetleniowe ułatwiają identyfikację z własną firmą

 

   Koncepcje przyjemnych pokoi zaspokajają indywidualne potrzeby i zapewniają ciche miejsca, w których można pracować bez zakłóceń                                                                                                                                                                                     

   Światło dzienne na pozytywny wpływ na motywację i zaangażowanie

 

   Rozwiązania LED są przykładem dycha innowacji i alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych

                                                                                                                                                                                         

   

 

shaddow main 

 

 Oświetlenie biologicznie efektywne

lampa bezposrednia-posrednia

 

Badania i koncepcje projektowe coraz bardziej koncentrują się na biologicznych efektach światła. Światło staje się czynnikiem zdrowia, a nie tylko warunkiem wstępnym dobrego widzenia. Podejścia te koncentrują się na regulacji równowagi hormonu równowagi – melatoniny, stabilizacji i synchronizacji rytmu dobowego ciała i stymulacji wyższymi poziomami aktywności, a tym samym zwiększają czujność. Badania te w przeciągu wieloletniego testowania przyniosły skuteczne rezultaty w leczeniu zaburzeń depresyjnych i stanów, takich jak sezonowe zaburzenia afektywne. Nauka stojąca za tym: niektóre receptory przekazują informacje nie tylko na ścieżce nerwowej, która jest odpowiedzialna za widzenie. Mają one również wpływ na wydzielanie wielu hormonów. Receptory są szczególnie wrażliwe na falach krótkich obszaru spektralnego światła niebieskiego. Wysokie dawki światła dziennego dostępne są w wielu porach w ciągu dnia i dlatego koncepcje biologicznego oświetlenia są zawsze oparte na światłe dziennym.

 

 

   

Światło na wpływ na ludzki układ hormonalny i zapewnia prawidłowe działanie dobowego zegara biologicznego: prawidłowo wykorzystywane światło stabilizuje rytmy snu/czuwania

 

Poprzez zmianę ilości kolorów, kolor światła i kierunek światłą, sztuczne oświetlenie wzmacnia efekt światła dziennego we wnętrzach. W tej sposób, światło na istotny wpływ na samopoczucie oraz zwiększa motywację i zdrowie.

 

Oprawy LED mają odpowiednie spektrum światła i umożliwiają ciągle zmiany koloru światła i poziomów jasności.

                                                                                                                                                                                         

 

                                 

 oswietlenie biologicznie efektywne

 

 

 

 

Czytaj więcej o oświetleniu biologicznie efektywnym

Więcej

 

 

 


 shaddow main

 

Fakty dotyczące oświetlenia w biurze

 

1. Dynamiczne oświetlenie wpływa na samopoczucie, motywacje i wydajność ludzi

 

2. Rozwiązania oświetleniowe, w tym dynamiczne zmiany sztucznego oświetlenia dostosowane do przebiegu dnia, mają bardziej pozytywny wpływ na motywację i wydajność ludzi niż statyczne rozwiązania oświetleniowe.

 

3. Temperatury barwowe o barwie zimny biały mają wpływ na rytm biologiczny ludzi

 

4. Światłoczułe receptory (komórki zwojowe) na siatkówce najbardziej reagują na niebieskawe światło w spektrum o niskiej długości fal i kontrolują procesy hormonalne. Niebieskawe światło w ciągu dnia promuje produkcję serotoniny i powoduje większą czujność i aktywność. Z drugiej strony, wieczorne wytwarzanie serotoniny tłumione jest przez niebieskawe światło. W ten sposób kontrolowany jest rytm dobowy. Oprócz wyboru poziomów natężenia oświetlenia, temperatura kolorów odgrywa ważna rolę, a mianowicie ciepły biały kolor wieczorem odpowiada światłu dziennemu w ciągu dnia.

 

5. Inteligentne połączenie światła dziennego i sztucznego. W celu ograniczenia zapotrzebowania na energię zgodnie z normatywnymi wymaganiami, dobrze funkcjonująca ogólna koncepcja z integracją światła dziennego jest absolutną koniecznością. W ramach projektu badawczego, wszystkie segmenty czasowe szkoły zostały szczegółowo określone w pełnym cyklu rocznym z określeniem dostępnego światła dziennego i wymaganego oświetlenia uzupełniającego. Wyniki tego wysoce dokładnego projektu oświetleniowego mówią same za siebie: przy zastosowaniu odpowiednich ściemniaczy na rzędach opraw oświetleniowych, można zaoszczędzić do 53% energii w porównaniu z poprzednio zainstalowanym rozwiązaniem oświetleniowym. Oznacza to, że rzeczywiste, efektywne zużycie energii jest znacznie niższe niż to, które zostało normatywnie oszacowane. 

 

shaddow main

 

           sterowanie sciemniacz                   lampa biurowa 600x600                   oswietlenie biura

 

 

 

 

 

Strategie sterowania oświetleniem w biurach.

Więcej 

 

E-Katalog - oprawy 600x600

Więcej

 

Lux Magazyn - Czytaj Raport Oświetlenia

w biurach  Więcej

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij