Zaloguj się | Zarejestruj się
 

oswietlenie-witryn


Oświetlenie witryn - atrakcyjność i skuteczność

 

Idealne oświetlenie sklepowych witryn jest kluczowym elementem każdej sklepowej koncepcji architektonicznej. Okno wystawowe jest bowiem pierwszym elementem, dzięki któremu mamy kontakt z klientem. Zwrócenie uwagi konsumenta na eksponowany towar to już połowa sukcesu. Poziom natężenia oświetlenia ekspozycji zależy od wewnętrznych wytycznych obiektu handlowego. Ważne jednak, aby jasność witryny nie powodowała efektu olśnienia przechodniów, będąc przy tym na tyle wysoką, żeby wyróżniać okno wystawowe pośród innych obiektów. Odpowiedni poziom natężenia powinien umożliwiać szybkie zapoznanie się z ofertą sklepu i podjęcie decyzji dotyczącej potencjalnych zakupów.  

 

 

shaddow main

 

Jakie cechy powinno posiadać dobre oświetlenie witryn sklepowych?.

 

oswietlenie-witrynsmallEfektowne, lekkie akcenty przyciągające wzrok, oznaczenie kontrastów, obliczone wykorzystanie światła i cienia, świadomy wybór jasnych kolorów - są to cechy charakterystyczne wysokiej jakości oświetlenia sklepu. Oświetlenia sklepu to wyzwanie którego celem jest przyciągnięcie uwagi przechodniów nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia, w pełnym słońcu. Wymaga to różnych poziomów natężenia oświetlenia. Projekt oświetlenia witryny sklepu musi zatem uwzględniać jasność okolicy, np. to że w pobliżu znajduje się następna witryna sklepowa, jak również odbicia lub stojące budynki, które mogą być źródłem zakłóceń widoczności. Skuteczna i elastyczna jasność kontrastująca z włączonym światłem ma przyciągać do oglądania, dzięki czemu towar wyróżniać się będzie od otoczenia i oczy przechodniów skierowane będą właśnie na niego.

 

Oświetlenie pierwszego planu i tła sprawia, że przechodzień spostrzega głębie witryny sklepowej. Dla tego typu zadań oświetleniowych, stosuje się najczęściej systemy reflektorów. Punkty świetlne można szybko i łatwo zamontować w dowolnym miejscu na torze tak aby były zamontowane w optymalnym miejscu do oświetlenia witryny sklepowej. Reflektory wykazują także swoją siłę w "modelowaniu" manekinów sklepowych oświetlając sylwetkę manekina z góry. W dzisiejszych czasach w dobie technologii LED kolorowe światło jak również dynamiczne sekwencje świetlne otwierają szerokie możliwości generowania uwagi i atmosfery.

 

 

shaddow main

 

Barwa światła w witrynach sklepowych

 

Światło dzienne zmienia się w trakcie dnia, z bardzo ciepłych kolorów rano i wieczorem do chłodnych kolorów około 6500 K w połowie dnia. Bardzo wysoka temperatura barwowa jest idealna i przyjemna, gdy jesteśmy na zewnątrz. Wewnątrz jednak, korzystniejsze są jednak wyższe temperatury barwowe między 2700 K i 4250 K. Wybór zależy ostatecznie od oświetlanych towarów i charakteru prezentacji. Zimne barwy powyżej 4000 K sugerują świeżość i dynamizm, ciepłe światło około 3000 K sprawia, wrażenie żywych kolorów, a 2700 K tworzy przytulną atmosferę.

 

shaddow main

 

Oświetlenie sklepów, dowiedz się więcej:

sklep trendy ikona lux magazyn 10 ikona small oswietlenie sklepow trendy ikona  zrownowazony sklep small

Sala sprzedaży

Lux Magazyn 1/2014 (10)

Trendy w oświetleniu

sklepowym Czytaj online 

Trendy

Inspirujące projekty

 

shaddow main


E-Katalog : Wybierz grupę produktów:

 

  lampy sklepowe ikona projektor punktowy lampy zwieszane downlighty

Lampy dla sklepowów

Projektory punktowe

Lampy wiszące

Downlighty

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij