Zaloguj się | Zarejestruj się
 

25 rocznicę zburzenia muru berlińskiego uświetni gigantyczna świetlna instalacja.

 

 

Przez 2 dni i 2 noce Berlin znów zostanie podzielony!. Od 7 do 9 listopada bieżącego roku na odcinku 15km, w miejscu gdzie w latach 1961-1989 stał mur berliński dzielący Niemcy i Europę na dwie części, stanie imponująca instalacja składająca się z 8000 białych baloników wypełnionych helem i podświetlonych technologią LED. Balony zostaną umieszczone na specjalnych 3 metrowych stelażach tak, aby do złudzenia przypominały latarnie uliczne.

 

"Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie kontrastowało z wagą i twardością muru berlińskiego, musiało to być coś lekkiego, a najlepiej składającego się z powietrza i światła " mówi Christopher Bauder pomysłodawca projektu i właściciel firmy zajmującej się interaktywną architekturą świetlną - WhiteVoid (www.whitevoid.com).

http://youtu.be/2TfeE5Tuijo 

https://www.youtube.com/watch?v=2TfeE5Tuijo

Późnym popołudniem 9 listopada balony zostaną uroczyście uwolnione przez wolontariuszy ze swoich stelaży i poszybują w niebo. Między innymi ze względu na ten fakt bardzo zadbano o to, aby były wykonane z materiałów minimalnie ingerujących w środowisko. Do produkcji balonów użyto całkowicie biodegradowalnego naturalnego kauczuku, który pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV czy deszcz rozkłada się ok. 8 miesięcy, a więc w czasie porównywalnym do rozkładu liścia dębu.

Podstawa stelażu wykonana jest z włókna węglowego i wypełniona wodą. Na końcu metalowego pręta znajduje się lejek z tworzywa sztucznego z mechanizmem zaciskowym, który trzyma balon w miejscu. Zacisk wystarczy ręcznie zwolnic, aby uwolnić balon w czasie happeningu 9 listopada. W lejku umieszczone są także diody LED oraz bateria je zasilająca.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3YLLiONzmNg

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

Opracowanie LEDnews.pl, Zdjęcia: Berlin.de

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij