Zaloguj się | Zarejestruj się
 

oswietlenie magazynów main

Oświetlenie magazynów 

Magazyny na ogół nie mają dostępu do światła dziennego. Wysokie konstrukcje dachowe i wąskie przejściach między wysokimi regałami przedstawiają specjalne wymagania świetlne. Norma EN 12464-1 przedstawia minimalne wymagania dotyczące oświetlenia w magazynach, średnie natężenie oświetlenia powinno wynosić od 100 lx do 200 lx, jednak zwykle ze względu na potrzebę czytania etykiet na składowanych na regałach towarach poziom ten nie jest zwykle wystarczający. Zalecamy przynajmniej 300 lx, aby umożliwić czytanie bez wysiłku etykiet, dowodów dostawy i dokumentów magazynowych. W obszarach wjazdów do magazynów oświetlenie powinno być bardziej intensywne ze względu na wyższe wymagania dotyczące widoczności w obszarach komunikacyjnych. Różnice w jasności nie mogą być jednak zbyt duże dla ludzkiego oka.

 

oswietlenie-magazynów

 

 

Kluczowym czynnikiem w projektowaniu oświetlenia w magazynach jest ich wysokość. W magazynach, których wysokość nie przekracza 6 m stosuje się oprawy oświetleniowe z lampami fluorescencyjnych lub oświetlenie LED. Dla magazynów wysokiego składowania przekraczających 6 m stosuje się zwykle oprawy oparte o technologię LED bądź oprawy wyładowcze, które mają wysoki strumień świetlny. Dla magazynów wysokiego składowania z regałami alternatywą są także specjalne systemy ciągłych rzędów świetlówek ale reflektory tych opraw muszą zapewnić wąski kąt świecenia.  

 

 

 

 

 

 

 

shaddow main

Zmniejsz zużycie energii elektrycznej  

Badania pokazują, że w około 40% przypadków oświetlenie stanowi największą część stałych kosztów utrzymania magazynów w firmie. Przy wciąż rosnących cenach energii elektrycznej, oświetlenie obiektów magazynowych powinno być kwestią szczególnie przemyślaną, zwłaszcza że w obszarach logistycznych oświetlenie jest stosowane 24 godziny na dobę. Efektywność energetyczna i dobór odpowiednich rozwiązań energooszczędnych jest więc obok doboru właściwego natężenia i odpowiedniej jakości światła, decydującym czynnikiem udanych koncepcji oświetlenia magazynu. Optymalne oświetlenie hal to również bezwzględny warunek dotyczący bezpieczeństwa pracy, wpływający na psychofizyczne warunki widzenia, a co za tym idzie na wydajność pracy i samopoczucie pracowników. Nie można nie wziąć pod uwagę również coraz bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących ochrony środowiska. Innowacyjne systemy zarządzania światłem pozwolą na indywidualną kontrolę oświetlenia poszczególnych stref i obszarów magazynu, redukując zużycie energii elektrycznej, a tym samym emisję CO2 i generując ogromne oszczędności.

 
shaddow main


Zalety oświetlenia LED
 

 

         
  • Trwałość – żywotność oświetlenia LED jest do 10 razy dłuższa w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła, przekłada się to na mniejsze nakłady na konserwację. 

  • Odporność na wstrząsy i uderzenia. 

  • Większa efektywność – do 90% mniej energii w porównaniu z przestarzałymi technologiami oświetleniowymi. 

  • Łatwość sterowania – diody włączają się bezzwłocznie i mogą być przyciemniane i rozjaśniane. 

  • Mniejsze koszty ponoszone w okresie letnim na klimatyzacje, ze względu na brak emisji ciepła przez oświetlenie LED. 

  • Oświetlenie przyjazne środowisku ze względu na mniejszy pobór energii, brak rtęci, brak kosztów utylizacji zużytych świetlówek.

   

 shaddow main

 

 

    lampa przemyslowa                digital lumens ikona              

oswietlenie-stanowisk-pracy

 

 

 

 

 

E-Katalog - Lampy do magazynu

Więcej 

 

Innowacje - Inteligentne systemy sterowania

Więcej

 

Oświetlenie a bezpieczeństwo w przemyśle 

Więcej

 

 shaddow main

 

  Czytaj więcej:

 

oswietlenie magazynow

 

OŚWIETLENIE MAGAZYNÓW

Niewłaściwie dostosowane do specyfiki pracy przedsiębiorstwa oświetlenie oraz ograniczona widoczność to jedne z najczęstszych, poza czynnikiem ludzkim, przyczyn ... 

Więcej

 

 


 

                                                                                

 

 

 

 

 

   

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Partnerzy

Banner po prawejDołącz do nas

icon-facebook  icon-in  icon-twitter  icon-youtube

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij